Nezdravé stravovacie návyky a prejedanie spôsobuje obezitu

13 Apríl, 2012 | Autor: Marks | Pridané do Zdravie

Nezdravé stravovanie a prejedanie už dávno nie je len výsadou bohatých ľudí. Väčšina z nás si dopraje minimálne raz za čas nejaké to nezdravé jedlo. Málokto dokáže odolať chutným hranolkám, vyprážanému syru alebo rezňu, bagetám a ďalším vysoko-kalorickým jedlám. Nadarmo sa nehovorí, že to čo je nezdravé nám najviac chutí. Tieto jedlá konzumujeme kvôli výbornej chuti a nedostatku času na prípravu domácich pokrmov. Nezdravé jedlá, inak povedané minútky žiaľ neprospievajú nášmu telu. Výsledkom ich opakovanej konzumácie je obezita.

Obezita sa stala fenoménom, ktorý zastihol najmä americkú konzumnú spoločnosť, čoho výsledkom je nadmerné množstvo ľudí, ktorí trpia nadváhou a chorobami, ktoré sú dôsledkom nezdravého stravovania. Srdcové infarkty, upchávanie ciev, zlý psychický stav a depresie sú výsledkom nezdravého životného štýlu vyvolaného dobou, v ktorej žijeme. Nenechajte sa aj vy nalákať na chutné, ale pre vás nevhodné jedlá. Ušetríte tým svoje telo od kalórii a ďalších problémov, ktoré priamo súvisia s nezdravým životným štýlom. Taktiež nezabúdajte, že obezita zaťažuje aj vašu peňaženku. Obezitológ Vám s nadváhou pomôže, ale bude vás to stáť financie, ktoré by ste inak mohli použiť efektívnejšie. Preto Vám odporúčame, aby ste sa vyhýbali mastným, vysoko-kalorickým jedlám a nahradili ich čerstvou zeleninou a ovocím.

Každý človek by mal za deň skonzumovať dostatočné množstvo ovocia a zelenina. Výživový poradca odporúča zjesť minimálne 250 gramov čerstvej zeleniny a 500 gramov ovocia za deň. V prípade, že nemôžete alebo nemáte doma čerstvé ovocie alebo zeleninu, tak ho môžete čiastočne nahradiť zaváraným ovocím alebo kvasenou zeleninou. Podstatné je, aby ste zahrnuli do svojho denného jedálnička minimálne jednu zdravú zložku. Okrem zdravého životného štýlu je dobré udržovať telo aj v permanentnej kondícii. Nesmiete zabúdať na zdravý pohyb po čerstvom vzduchu. Pohyb prospieva vašemu zdraviu, uvoľňuje myseľ a chráni telo pred obezitou.

Nezdravo ste sa stravovali a teraz trpíte nadváhou? Snažíte sa schudnúť na základe diét ? Nedarí sa vám ? Je na čase vyskúšať niečo iné. Chudnutie je beh na dlhú trať. Zo dňa na deň len tak neschudnete. Základom pre boj s nadváhou je vyvážená strava v spojení s každodenným pohybom na čerstvom vzduchu. Je to najefektívnejšia, najjednoduchšia a najmenej drastická forma chudnutia. Zabudnite na rôzne diéty a programy na chudnutie. Začnite sa zdravo stravovať, športovať a zmena na váhe sa prejaví. Tým, že budete len doma sedieť pri počítači a skúšať rôzne drastické metódy nič nezmeníte, len si uškodíte.

Autor: Marks

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 3. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.