Porovnanie hliníkových alu diskov a plechových oceľových diskov

3 Júl, 2011 | Autor: boris82 | Pridané do Auto-Moto

V súčasnoti sú veľkým trendom v tuningu áut sú hliníkové disky. Na Slovensku sa tiež už udomácnilo veľa predajcov, ktorý ponúkajú rôzne značky hliníkových ale samozrejme aj plechových diskov, od rôznych výrobcov a v rôznej kvalite.

Aké sa však rozhodnúť, či pre svoje auto kúpiť hliníkové disky alebo plechové disky? Pomôže Vám popis ich hlavných výhod a nevýhod. Hlavnou výhodou plechových diskov je cenu, ktorá je dva až trikrát nižšia. To však neznemaná, že tieto disky sú menej kvalitné. Ale práve opačne, plechové disky vo všeobecnosti vydržia väčšiu záťaž. Najmä v zime o mnoho lešie odolávajú vonkajším vplyvom a to najmä posypovej soli na cestách. Navyše, poškriabaný a hrdzavý disk je jednoduché spraviť. Nevýhodami plechových diskov sú ich vyššia hmotnosť, ktorá zhoršuje ich jazdné vlastnosti a hlavne horší vzhľad, ktorý neporovnateľný z hliníkovými.

Hliníkové disky majú hlavnú nevýhodu vo vysokej cene. Tá však tiež postupne klesá a pri troche snahy sa dajú nájsť aj cenovo dostupné hliníkové disky. Obrovskou výhodou hliníkových diskov je ich výborný výzor a mnoho variácií dizajnu. Celkovo dodávajú každému autu o veľa lepší vzhľad ako obyčajné plechové disky.

Na záver môžme zhrnúť porovnanie v tom, že hliníkové disky lepšie vyzerajú a sú ľahšie a plechové disky sú lacnejšie a odolnejšie.

Autor: boris82

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 4. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.