Univerzálny držiak na DVD do auta

3 Február, 2012 | Autor: drzaky | Pridané do Auto-Moto

Určite poznáte situáciu, kedy potrebujete so svojimi ratolesťami vyraziť autom na dlhšiu cestu a už dopredu sa obávate, ako budú cestovanie znášať. Pre vodiča aj ostatných dospelých spolujazdcov nie je príjemné neustále počúvať náreky svojich ratolestí “Kedy už tam budeme?” “Ako je to ešte ďaleko?” “Mňa už to nebaví!”. Našťastie riešenie už je dnes nielen ľahké, ale aj cenovo dostupné. Mám na mysli prenosné DVD prehrávače do auta. V každom lepšom obchode si môžete vybrať z niekoľkých typov a so žiadnym neurobíte vyložene chybu.

Problém však môže nastať, keď budete chcieť taký prehrávač upevniť do auta. Bohužiaľ, u väčšiny predávaných typov prehrávačov nekúpite v príslušenstve aj príslušný držiak na opierku hlavy, čo je obvyklé miesto uchytenia. Držiak na DVD do auta možno veľmi výhodne zakúpiť v špecializovanej predajni s držiakmi na LCD televízory. Ide o univerzálny typ, ktorý je vhodný pre väčšinu prehrávačov. Pred jeho kúpou si overte, či rozmery Vášho prehrávača neprekračujú udávané rozmery držiaka.

Držiak na DVD do auta sa zvyčajne upevňuje za predné opierky hlavy – zo zadnej strany predného sedadla. V hornej časti ho pripevníte ku kovovým tyčkám na ktorých je umiestnená opierka a pevne pritiahnete (samozrejme s citom – predsa len je držiak vyrobený z plastu). V strednej časti má držiak 3 úchyty, všetky možno ľubovoľne nastaviť tak, aby zodpovedali rozmerom a hrúbke Vášho DVD prehrávača. Po nastavení rozmerov a ich aretácie priloženým náradím už len zasuniete DVD prehrávač do držiaka a môžete vyraziť na cestu. Teraz Vám už len stačia zaujímavé filmy podľa veku Vašich detí a máte postarané o pokoj po celú dobu cesty. Nezabudnite sa však občas zastaviť na kávu a s deťmi na zmrzlinu.

Drobné upozornenie pre majiteľov vozidiel Volvo – upevnenie opierok hlavy vo vozidlách Volvo neumožňuje uchytenie držiaku na DVD prehrávač.

Autor: drzaky

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 4. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.