Koberce pre Váš domov – áno či nie?

26 Máj, 2013 | Autor: iRugs | Pridané do Dom, stavba a zahrada

To je dilema, ktorá potrápila množstvo z Vás, ktorí si práve zariaďujete svoj interiér. Interiérový dizajn sa často mení, trendy kážu každú chvíľu čosi iné, tak ako sa v nich vyznať ?  Mnohí z Vás sa zaoberajú aj otázkou podlahy. Veľmi častá je dilema koberce alebo plávajúce podlahy ?

Aby sme si dali odpoveď, treba sa pozrieť späť do histórie. Prvé koberce sa začali používať niekde v strednej Ázii už pred niekoľkými storočiami a nemali estetickú ako skôr praktickú funkciu – slúžili najmä na ochranu obydlia. Od týchto dôb až po súčasnosť sú tu koberce s nami prakticky nepretržite. Iste, našli sa obdobia kedy bytový dizajn hlásil strohý minimalizmus a preferoval podlahy a dlažby pred kobercami. Tieto trendy však rýchlo pominuli a interiérový dizajn sa opäť vrátil ku kobercom. V dnešnej dobe je hlavná funkcia kobercov v domácnosti najmä estetická. Dizajny, farby a materiály, s ktorými sa dennodenne stretávame sú očarujúce. A každým dňom prichádzajú dizajnéri s novými nápadmi. Koberce shaggy vo veselých či neónových farbách, moderné vlnené koberce, orientálne koberce, pravé perzské koberce či dokonca exteriérové koberce z dreva alebo morských rias ? Nič nie je nemožné. Dokonca aj tí najväčší zástancovia minimalistických interiérov potvrdia, že majú vo svojom domove aspoň jeden koberec.

Koberce sú síce pekný bytový doplnok, ktorý má schopnosť interiér nielen zútulniť a zjemniť, no netreba pritom zabúdať na ich základnú funkciu – a to izolácia, či už zvuková alebo tepelná. No a povedzme si úprimne, nie je príjemne sa ráno zobudiť a postaviť sa na príjemný kúsok vlny či hodvábu ? Tak ako ste sa rozhodli … koberce áno či nie ?

 

Autor: iRugs

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 1. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.