E-cigareta: Požehnanie alebo Prekliatie?

15 December, 2012 | Autor: zuzana molnarova | Pridané do Ekonomika a financie

V poslednej dobe je možné sledovať veľký počet útokov proti e-fajčiarom. Green Smoke ako zodpovedná značka na trhu považuje za svoju povinnosť poskytnúť uspokojivé a dostatočné informácie a rozptýliť tak mylné predstavy okolia. Za týmto účelom, chceme stručne zhrnúť mýty a povery ohľadne fajčenia e-cigarety. E-cigareta sa objavila na trhu ako alternatíva klasického fajčenia. Jej cieľom bolo podporiť ľudí závislých na cigaretách, na jednej strane vyššou kvalitou a silnejším zážitkom, na druhej strane znížením negatívnych účinkov. V súčasnej dobe sú normy na trhu výrazne slabé, na rozdiel od túžby výrobcov a distribútorov. Výrobky, ktoré sú k dispozícii dnes sú však v niektorých ohľadoch rovnaké.Napriek často odzneným protiargumentom, viacero prieskumov potvrdilo, že sa v tradičných cigaretách okrem nikotínu nachadzajú tisíce iných škodlivých látok, ktoré nie sú prítomné v e-cigarete. Okrem toho, pri používaní e-cigarety vzniknutá para neobsahuje toxické látky, preto sa nemusíte obávať negatívnych účinkov v prostredí e-fajčiarov. Na základe vyššie uvedeného viac a viac ľudí prechádza na e-cigarety (dôvody v samostatnej štúdii). Okrem iného, práve preto je veľmi dôležité, aby čím viac ľudí poznalo účinok, používanie a presné nariadenie vzťahujúce sa na e-cigarety.Zabezpečenie nikotínu a pôžitku, na ktorý ste zvyknutý z klasickej cigarety môže byť za pomoci e-cigarety alternatívne riešenie bez poškodzovania prostredia – nevytvárajú popol a ohorky, neexistuje pasívne fajčenie. Okrem toho s fajčením súvisiace sprievodné účinky (nepríjemný pach, ktorý sa vpíja do pokožky, šiat, zápach z úst, atď) budú odstránené, zákazníci majú takisto možnosť znížiť svoje výdavky na cigarety. Vzhľadom k tomu, že si e-cigareta nevyžaduje oheň a zapálenie nemôže spôsobiť nebezpečenstvo požiaru. Na základe vyššie uvedených dôvodov si môžete e-cigaretu vychutnávať takmer všade tam, kde je klasická cigareta zákonom zakázaná.

Celkovo na záver, používanie e-cigariet je menej škodlivé, šetrnejšie k životnému prostrediu, a mohlo by vytvoriť zodpovednejšiu, kompromisnejšiu a tolerantnejšiu spoločnosť.

V súčasnej dobe je jedinou prekážkou elektronických cigariet šírenie neúplných alebo nepresných informácií. Pre viac informácií o vyššie uvedenom a o používaní e-cigariet, navštívte naše webové stránky: http://green-smoke.sk/info.html

 

Autor: zuzana molnarova

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 1. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.