Uzatvorte si online PZP poistenie – je to jednoduché

28 Máj, 2012 | Autor: mkyeti | Pridané do Ekonomika a financie

Povinné zmluvné poistenie auta, cestovné a havarijné poistenie je v dnešnej dobe možné dojednať si už aj online prostredníctvom rôznych internetových portálov, ktoré sa zaoberajú porovnávaním cien poistenia aut jednotlivých poisťovní. Teda poistnú zmluvu uzatvoríte priamo cez internet. Porovnanie cien a podmienok poistenia sa tak stáva jednoduchším a pre človeka ktorý potrebuje poistiť svoje vozidlo prehľadnejším. V konečnom dôsledku tak môžete ušetriť pri PZP online až niekoľko desiatok eur.

Výhodné poistenie auta môžte mať tak priamo z pohodlia vašej kancelárie alebo domova. Vyhnete sa tak množstvu návštev na pobočkách poisťovní, vypisovaniu papierových zmlúv. Na jednom mieste máte kompletný prehľad cien všetkých poisťovní, takže stačí si vybrať podľa svojho zváženia ktoré Vám najviac vyhovuje. Výhodou online poistenia v porovnaní s tradičnou papierovou formou je predovšetkým fakt, že poistná zmluva nadobúda svoju platnosť zaplatením poistného. V tomto prípade podpis papierovej zmluvy nie je potrebný. Už žiadne zbytočné papierovačky a zbytočné posielanie zásielok poštou. Jednoducho stačí zaplatiť poistné a ste poistení.  Všetky dokumenty ohľadne uzavretej poistky máte kedykoľvek k dispozícii v elektronickej podobe online vo vašom osobnom konte.

Pre online poistenie je typický priamy predaj, kedy do kontaktu so zákazníkom neprichádza žiadny poisťovací agent, ani sprostredkovateľ poistenia.
Pre povinné zmluvné poistenie auta uzatvorené online platí, že údaje z poistnej zmluvy sú zasielané do poisťovne automaticky, ešte v deň uzavretia poistenia. Takýto spôsob garantuje aktuálne informácie v poisťovni aj ochranu zákazníka v prípade poistnej udalosti, ale rovnako tak chráni i samotnú poisťovňu pred možnými poistnými podvodmi.

Autor: mkyeti

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 3. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.