Stropy Miako po novom aj s Kari sieťou

1 Október, 2012 | Autor: PR zu | Pridané do Dom, stavba a zahrada

Stropy HELUZ MIAKO sa od jari 2012 po novom dodávajú aj s KARI sieťou. Tá je od apríla 2010 nedeliteľnou súčasťou monolitickej dosky nad stropnými vložkami. Spoločná dodávka tehlových stropných prvkov zároveň s potrebným množstvom KARI siete ušetrí zákazníkom starosti aj náklady.

Stropný systém HELUZ MIAKO je súčasťou komplexného tehlového systému HELUZ. Vyznačuje sa veľkou variabilitou použitia a možno ho použiť aj pri členitých a nepravidelných pôdorysoch miestností. Po doplnení výstuže sa môžu použiť aj ako spojité nosníky alebo na konzoly napr. balkónov a schodiskových podest. Okrem kvalitných technických vlastností sa tehlové stropy vyznačujú dobrou akumuláciou tepla. Tá zabraňuje rýchlym zmenám vnútornej teploty v závislosti od zmien vonkajšej teploty, a tak nedochádza k rýchlemu ochladeniu miestnosti v zime a jej prehrievaniu v lete. Vďaka schopnosti prijímať a uvoľňovať vlhkosť vytvára táto stropná konštrukcia v miestnostiach zdravú mikroklímu. Pre bytovú a občiansku výstavbu sú tieto keramické stropy vhodné tiež z hľadiska požiarnej odolnosti a akustických parametrov. Nenáročná manipulácia s jednotlivými prvkami umožňuje ručnú montáž bez použitia techniky. Stropy HELUZ MIAKO je tak možné ukladať na ľubovoľné stenové systémy s dostatočnou nosnosťou a dajú sa použiť aj pre stavby, kde je obmedzený prístup techniky. Využitie nájdu v novostavbách aj pri rekonštrukciách.

Stropy sa skladajú z keramobetónových nosníkov a keramických vložiek. Ich súčasťou sú aj keramické vencovky HELUZ určené na vonkajšie omurovanie stropnej konštrukcie. Vyrábajú sa v piatich výškach zhodných s hrúbkou stropnej konštrukcie a sú určené na vytvorenie tehlového obvodového plášťa železobetónových vencov. Spolu s vloženým tepelným izolantom – najčastejšie polystyrénom s hrúbkou min. 100 mm, ktorý je tiež súčasťou dodávky – zabezpečujú požadovanú tepelnú izoláciu stropnej konštrukcie.

V rámci svojich služieb ponúka spoločnosť HELUZ špecifikáciu a výpočet materiálovej spotreby, spracovanie plánu kladenia stropných nosníkov a vložiek, v prípade záujmu tiež plánu kladenia a strihačského plánu sietí pre optimálne uloženie sietí v ploche stropu, ďalej odborné poradenstvo či služby statika.

O spoločnosti HELUZ

Spoločnosť HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. vznikla v roku 1992. Vlastní celkom osem výrobných prevádzok v troch lokalitách. V Dolnom Bukovsku, kde sídli aj centrála spoločnosti, je tehliarska výroba, výroba stropných konštrukcií, výroba roletových prekladov a výroba tehlových komínov. V Hevlíne pri Znojme sú dva výrobné závody na kompletný tehliarsky sortiment a v Libochoviciach neďaleko Prahy je tehelňa a paneláreň.

Spoločnosť je najväčším českým výrobcom tehliarskeho tovaru. Vyrába a dodáva komplexný tehlový systém pre hrubú stavbu, tzn. tepelnoizolačné tehlové bloky pre obvodové murivo, tehly pre nosné, priečkové a akustické murivo, keramické stropy a preklady, nosné preklady pre vonkajšie tieniace systémy, keramické stropné panely, tehlové komíny, tehlové obkladové pásiky a nepálené tehly.

Viac informácií nájdete na stránke www.heluz.sk

Autor: PR zu

PR-z1254u

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 9.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.