Vďaka novému systému je možné polorozpadnutý komín jednoducho renovovať

28 September, 2012 | Autor: PR zu | Pridané do Dom, stavba a zahrada

Ojedinelú novinku v oblasti sanácie a rekonštrukcie komínov – sanačnú sadu HELUZ Profi – prináša na trh spoločnosť HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. Súprava určená k rekonštrukcii komínov je efektívnym, bezpečným a lacným riešením pre renováciu starého komína, ktorý už neslúži tak, ako by mal. Jednoduché a pritom účinné riešenie bolo vyvinuté v spolupráci s poprednými českými a slovenskými odborníkmi v oblasti komínov a spĺňa všetky podmienky, ktoré vyžadujú normy.

Často sa stretávame so situáciou, kedy z inak udržiavaného domu vyčnieva polorozpadnutý komín, ktorý nielenže škaredo vyzerá, ale predovšetkým nevzbudzuje pocit dôvery bezpečnej prevádzky. Niet sa čomu čudovať, na komín každoročne pôsobia poveternostné vplyvy, dážď, sneh a predovšetkým agresívne kondenzáty, ktoré pri spaľovaní paliva vznikajú. Často tak dochádza k situácii, že časť komína schovaná pod strechou je ešte zachovalá, zatiaľ čo nadstrešná časť sa prakticky rozpadá. A práve na tieto účely, keď sa nám nechce alebo jednoducho z technických dôvodov nemôžeme vymeniť celý komín za nový, slúži sanačná sada HELUZ Profi.

Hlavná výhoda sady spočíva v použití unikátneho nerezového dvojplášťového sanačného dielu HELUZ Profi, ktorý je opatrený tepelnou izoláciou a umožňuje prechod zo starého štvorcového komína na nový, s kruhovým profilom. Neobsahuje pritom žiadne betónové prvky (ako je vynášacia doska) ktoré ľahko prenášajú vysoké teploty z vnútorného priestoru na vonkajší povrch komína. Komínové teleso sa tak neprehrieva. Zo starého poškodeného komína sa tak razom stane nový, moderný a certifikovaný komín, ktorý už má zadné vetranie.

Nadstrešná časť komína sa v základnom prevedení muruje z brúsených tehlových komínových tvaroviek, ktoré sa pripevnia omietkou, môže byť tiež tvorená z prstencov GRAND tehlovej, červenej, čiernej či hnedej farby alebo s imitáciou bridlice, eventuálne môže byť obložená tehlovými pásikmi. Vo všetkých týchto prípadoch ale zostáva montáž podľa príslušného montážneho návodu jednoduchá. Ukončenie komína je možné voliť z mnohých variánt krycích dosiek komínových golierov, klobúkov či striešok Napoleon. Renovovaný komín sa potom znovu stane dominantou vašej strechy a ozdobou celého domu.

O spoločnosti HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Spoločnosť HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. vznikla v roku 1992. Vlastní celkovo osem výrobných prevádzok v troch lokalitách. V Dolnom Bukovsku, kde sídli aj centrála spoločnosti, je tehliarska výroba, výroba stropných konštrukcií, výroba roletových prekladov a výroba tehlových komínov. V Hevlíne pri Znojme sú dva výrobné závody na kompletný tehliarsky sortiment a v Libochoviciach neďaleko Prahy je tehelňa a paneláreň. K existujúcim výrobným závodom pribudla na konci roku 2011 tehelňa v Kryroch na Lounsku, ktorá zatiaľ slúži ako distribučný sklad.

Spoločnosť je najväčším českým výrobcom tehliarskeho tovaru. Vyrába a dodáva komplexný tehlový systém pre hrubú stavbu, ktorého súčasťou sú tepelnoizolačné tehlové bloky pre obvodové murivo, tehly pre nosné, priečkové a akustické murivo, keramické stropy a preklady, nosné preklady pre vonkajšie rolety a žalúzie, keramické stropné panely, tehlové komíny, tehlové obkladové pásiky a nepálené tehly.

 

Autor: PR zu

PR-z1254u

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 9.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.