Tehlová dlažba Heluz zažíva comeback

15 Júl, 2012 | Autor: PR zu | Pridané do Dom, stavba a zahrada

Prírodné materiály zažívajú v súčasnej dobe renesanciu a tešia sa stále väčšej obľube. Dlažba z tehlového materiálu, známa tiež pod názvom pôjdovka, bývala predtým veľmi obľúbenou podlahovou krytinou a je takmer neodmysliteľnou súčasťou niektorých typov stavieb. Aj spoločnosť HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. opätovne zaznamenala zvýšený dopyt po tomto produkte, po ôsmich rokoch teda obnovila jeho výrobu a spolu s ďalšími tehlovými výrobkami ho v inovovanom vyhotovení teraz prináša svojim zákazníkom.

Aj napriek bežne zaužívanému názvu pôjdovka, ktorý je odvodený od pôvodného účelu použitia pre podlahy podkrovných priestorov, sa táto dlažba používala napríklad v cirkevných stavbách. Dnes opäť nachádza svoje uplatnenie, a to nielen pri úpravách a rekonštrukciách historických budov, kostolov, hradov i zámkov, ale aj v moderných interiéroch novostavieb. Svoje pevné miesto vždy mala tiež pri výstavbe a rekonštrukcii chalúp či sedliackych stavieb.

Tehlová dlažba HELUZ ponúka typicky príjemný prírodný povrch a v skĺbení s nadčasovým dizajnom sa skvelo hodí ako pre úpravy a rekonštrukcie, tak pre novostavby. Jej využitie je naozaj široké, možno ju dobre kombinovať napríklad s drevenými podlahami a veľmi vkusne pôsobí ako doplnok k hlineným omietkam a marockým štukom. Popri funkčných vlastnostiach podlahovej krytiny má tiež zaujímavý dizajnový potenciál v interiéri. Rozmanité uplatnenie nachádza napr. pri realizácii interiérového členenia, v zimných záhradách, ako okenný parapet alebo odkladacia doska.

Ďalším vyhľadávaným tehlovým okrasným prvkom, ktorý dodá interiéru domu špecifický charakter, sú vínovky HELUZ. Okrem klasického použitia vo vínnych pivniciach na ukladanie fliaš ich možno využiť aj ako deliacu stenu v interiéri či na výstavbu odkladacieho múrika.

Trojicu obľúbených pohľadových prvkov uzatvárajú tehlové obkladové pásiky. Tie sú vďaka svojmu elegantnému nadčasovému dizajnu využívané predovšetkým ako obklad na fasádu či ako obloženie komínov, možnosti ich uplatnenia sú však omnoho širšie. Vďaka svojej mimoriadnej odolnosti proti poveternostným vplyvom, mrazuvzdornosti, pevnosti a nízkej nasiakavosti sú vhodné i na mechanicky alebo chemicky namáhané povrchy a možno ich použiť aj na múriky a ploty či drobnú záhradnú architektúru.

O spoločnosti HELUZ

Spoločnosť HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. vznikla v roku 1992. Vlastní celkom osem výrobných prevádzok v troch lokalitách. V Dolnom Bukovsku, kde sídli aj centrála spoločnosti, je tehliarska výroba, výroba stropných konštrukcií a výroba roletových prekladov. Komín a výroba tehlových komínov patria taktiež do sortimentu spoločnosti. V Hevlíne pri Znojme sú dva výrobné závody na kompletný tehliarsky sortiment a v Libochoviciach neďaleko Prahy je tehelňa a paneláreň.

Spoločnosť je najväčším českým výrobcom tehliarskeho tovaru. Vyrába a dodáva komplexný tehlový systém pre hrubú stavbu, tzn. tepelnoizolačné tehlové bloky pre obvodové murivo, tehly pre nosné, priečkové a akustické murivo, keramické stropy a preklady, nosné preklady pre vonkajšie tieniace systémy, keramické stropné panely, tehlové komíny, tehlové obkladové pásiky a nepálené tehly.

Viac informácií na komin-kominy.sk

Autor: PR zu

PR-z1254u

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 9.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.