Slnko je kamarát nízkoenergetického domu

27 Júl, 2012 | Autor: montdom | Pridané do Dom, stavba a zahrada

Jedno z hlavných ťažísk pre nízkoenergetický dom je to, že využíva slnečnú energiu. Podstata je jednoduchá. Budova je totiž otočená väčšou časťou fasády na južnú stranu. Na tejto strane sa nachádzajú aj obytné miestnosti, ktoré sú týmto slnečným vplyvom lepšie vyhrievané a preto dochádza k zníženiu nákladov na kúrenie. Nakoľko má nízkoenergetický dom skvelú tepelnú izoláciu, príjemná teplota sa len tak ľahko nevyvetrá.

Ďalším pomocníkom pre udržanie správnej rovnováhy tepla sú veľké okná, ktoré prepustia svetlo aj teplo. Tieto opatrenia však závisia aj od polohy domu. Pokiaľ má byť stavba v zákryte nejakých tieniacich položiek je potrebné aby sa zákryt upravil, alebo aby sa celá stavba posunula tak, aby slnečné lúče mali dosah na južnú stranu domu.

Slnko potrebuje každý človek. Má na nás neuveriteľne liečivé účinky, vďaka ktorým máme lepšiu náladu a viac sa tešíme zo života. Dajme mu preto priestor.

Ak by ste sa chceli dozvedieť o nízkoenergetických domoch viac stačí navštíviť stránku http://domypremladych.sk , kde pod sekciou blog nájdete mnoho užitočných rád, ktoré Vám ušetria kopec peňazí, nervov a času.

Na tejto stránke si môžete stiahnuť aj príručku o montovaných domoch v ktorej sa dozviete

- 8 mylných predstáv o montovaných domoch, ktoré Vás môžu vyjsť pekelne draho

- 3 najčastejšie podvody stavebných firiem

- Prečo by ste mali vlastniť kvalitný montovaný dom

-Dôležitosť hodnoty a ceny

- 4 kroky, ako získať kvalitný montovaný dom za skvelú cenu

 

Autor: montdom

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 2. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.