Jedálenský stôl – drevo, sklo alebo lak?

13 Júl, 2012 | Autor: DesignOutlet | Pridané do Dom, stavba a zahrada

Jedálenský stôl je väčšinou prirodzenou dominantou kuchyne, popr. jedálne. Práve okolo neho sa rodina najčastejšie stretáva a stáva sa tak centrom každého interiéru. Nielenže slúži ku každodennému stolovaniu či na organizovanie rôznych osláv, občas sa u neho tiež píšu domáce úlohy či supluje vašu kanceláriu. Často je jedáleň prepojením kuchyne a obývačky, preto stôl už nemusí ladiť iba s jedálenskými stoličkami, ale aj s pohovkou, TV stolíkom a ďalším dizajnovým nábytkom.

Jedálenské stoly z dreva
Každý z týchto materiálov má v našich domácnostiach svoje miesto. Drevené stoly sú veľmi obľúbené. Rozhodne nie sú spájané iba s rustikálnym interiérom, drevený stôl môže pôsobiť veľmi moderne. Škandinávsky dizajn je charakteristický použitím masívu v jednoduchých, ale efektných líniách.

Sklenené jedálenské stoly

Sklenené jedálenské stoly sa najlepšie hodia k modernému nábytku. Tento materiál interiér zbytočne nezaťaží, je však dôležité vybrať tie správne jedálenské stoličky, aby nepôsobili nepatrične. Záleží na vašom štýle. Ku sklenenému stolu sa prekvapivo dobre hodia preglejkové stoličky, ktoré sú rovnako luxusné a elegantné.

Jedálenské stoly z lakovanej MDF dosky

Zaujímavým kompromisom je jedálenský stôl z lakovanej MFD dosky. Sú moderné a elegantné, ale nepôsobia tak chladne ako sklenené stoly. Dizajnový nábytok z tohto materiálu je veľmi kvalitný a jednoducho sa udržiava. Pôsobí navyše veľmi luxusne. V tomto materiáli sú k dostaniu aj rôzne komody, skrinky aj TV stolíky.

DesignOutlet.sk vám ponúka široký výber stolov pre vašu kuchyňu či jedáleň. Môžete si vybrať z celého radu variantov jedálenských stolov – či už do vášho interiéru potrebujete stôl okrúhly či hranatý, sklenený alebo drevený, na centrálnej nohe alebo so štyroma nohami. Rad jedálenských stolov DesignOutlet.sk je súčasťou ucelených designových radov, preto nie je problém vybrať si k zvolenému stolu tiež dizajnovo zodpovedajúci konferenčný stolík, komodu alebo regál.

Autor: DesignOutlet

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 1. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.