Celoplošné vytápění zajistí teplovodní kamna

25 Júl, 2012 | Autor: ekomplex | Pridané do Dom, stavba a zahrada

Celoplošné vytápění zajistí kamna

Dobře zvolená kamna zajistí celoplošné vytápění a proto se s výběrem neváhejte obrátit na kamnáře, kteří znají celou problematiku a pomohou vám zvolit ten nejlepší druh. Kamna mohou sloužit pouze jako ozdoba a nebo také k vytápění celého objektu. Kvalitní a dobře zvolená kamna mohou vytopit nejen jednu místnost, ale také velký objekt o několika patrech a přitom vás roční vytápění nebude stát tolik, jako kdyby jste topili jiným energetickým zdrojem.

Kamna a kamnáři

Kamna najdete na trhu v mnoha podobách, ale zorientovat se v nich není zcela jednoduché. Pokud chcete získat kvalitní, levné a efektivní vytápění svěřte svůj projekt zkušenému kamnáři. Proškolení kamnáři vám pomohou vybrat nejvhodnější druh pro vaše potřeby a budou se vám věnovat po celou dobu. Výběr správných kamen záleží na okolnostech, velikosti objektu a dalších mnoha aspektů, které laik většinou nevezme v úvahu. Kamna vám budou sloužit dlouho a dobře jen s odbornou pomocí.

Teplovodní kamna

Pokud jste se rozhodli pro celoplošné a celoroční vytápění, nejlepším druhem jsou teplovodní kamna, která vám zajistí příjemné teplo a ještě umožní ohřev užitné vody. Teplovodní kamna nabízejí mnohonásobně větší teplo, jelikož v této soustavě putuje voda, která se dá ohřát 4x více než vzduch. Toto teplo se dá rozvádět do dalších místnosti, které jsou vzdálené od kamen s malými ztrátami. Teplovodní kamna dále nabízí hladkou teplotní křivku, což znamená že zde nedochází k teplotním výkyvům, a delší výhřevnost.

Pro celoplošné vytápění se dají napojit na teplovodní výměník, který zajišťuje teplo ve zbytku objektu. Teplovodní výměník – vyrábí se z ocele nebo litiny a zajišťuje rozvod tepla do ostatních místnosti od zdroje tepla. Vše prováděno vodou, která se ohřívá v meziplášti topeniště a putuje do soustavy topných těles.

Bezpečnostní pojistky

K těmto kamnům lze napojit další bezpečnostní pojistky, které zkvalitní a zabezpečí zdroj tepla. Zkušení kamnáři vám je nabídnou hned při první konzultaci. Bezpečnosti není nikdy dost a pokud si můžete pomoci nepatrnými maličkostmi, není důvod proč to odmítat. Mezi tyto pojistky patří:

  • Čerpadlo teplovodního okruhu – má na starost správnou cirkulaci vody v teplovodním systému.
  • Expanzní nádoba – zajišťuje potřebný tlak vody v topném systému.
  • Bezpečnostní přetlakový ventil – zabraňuje nadměrnému ohřevu vody v soustavě a následnému poškození systému.
  • Automatický termostat – nastavuje se zde teplota vody v topném systému.

Teplovodní kamna jsou dobrou volbou

Teplovodní kamna jsou jedny z nejlepších kamen, která umožňují celoplošné vytápění objektu. Kamnáři vám je rádi doporučí jelikož nabízí levné, efektivní a účinné vytápění, které v dnešní době nadměrných cen je balzám na duši. Pokud máte doma komín, není důvod proč by jste teplovodní kamna jako zdroj tepla neměli mít. Kamna jsou ekologická a přitom účinná topidla, která jsou charakteristický prvek domácnosti.

Teplovodní kamna mají mnoho skvělých vlastností, které jistě ohromí nejednoho z nás a to:

  • nabízí levné a účinné vytápění
  • mají estetický přínos
  • hladká teplotní křivka
  • delší doba výhřevnosti

Teplovodní kamna jsou sice dražší na pořízení, ale časem se tato investice vrátí.

Kamnářství Ekomplex

Na kvalitně odvedenou práci si pozvěte odborníky, kteří mají letitou praxi a hlavně dobrou odezvu od zákazníků. Kamnářství Ekomplex je tady pro všechny, kteří chtějí mít doma krásný a hlavně účinný kousek, který nepodlehne brzké zkáze. Kamnáři vám pomohou vybrat nejvhodnější kamna, která vytopí celý objekt a přitom budou vypadat úchvatně, nebo mohou sloužit jako okrasa k příležitostnému zatápění. Kamnářství Ekomplex se na kamna specializuje a proto se nemusíte bát, že zde najdete od všeho něco a zároveň nic pořádného. Kamnářství Ekomplex své služby provádí kvalitně, rychle, levně a hlavně ke spokojenosti obou stran.

Autor: ekomplex

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 9. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.