Nová tepelná príručka HELUZ

11 Jún, 2012 | Autor: Heluz SK | Pridané do Dom, stavba a zahrada

Tepelná príručka – podklad na navrhovanie a realizáciu murovaných konštrukcií z tehál HELUZ FAMILY z produkcie spoločnosti HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. – je praktickou pomôckou, ktorú ocenia všetci projektanti či stavebné firmy pracujúce s tehlovým systémom HELUZ.

Publikácia, ktorá nadväzuje na Príručku vyhodnotenia typických tepelných mostov z roku 2009, sa teraz zameriava na sortiment tehlových blokov HELUZ FAMILY a dá sa získať v tlačenej aj elektronickej verzii na CD. V novej príručke sa vyhodnocuje celkom 78 typických konštrukčných detailov pre murivo z tehál radu HELUZ FAMILY so šírkou 50, 44 a 38 cm a taktiež detaily pre tehly s najlepšími tepelnoizolačnými parametrami na českom a slovenskom trhu HELUZ FAMILY 50 2in1. Nová tlačená verzia Tepelnej príručky je k dispozícii za 7,30 eur, CD za 3,50 eur a komplet za zvýhodnenú cenu 9,50 eur. Viac informácií a kontakt pre objednávajúcich nájdete na stránkach www.heluz.sk v sekcii K stiahnutiu/tepelná technika.

""V rovnakej sekcii najnovšie nájdete aj voľne stiahnuteľný program s vyhodnotením tepelných väzieb. Tento softvér užívateľom umožňuje prehliadanie jednotlivých detailov, ich exportovanie a používanie v projektovej dokumentácii, výpočet celkovej tepelnej straty objektu konštrukčnými detailmi a vyhodnotenie teplotného faktora. V súčasnosti ide o beta verziu s tým, že plná verzia programu sa pripravuje. Do tej sa môžu premietnuť aj námety, pripomienky či detaily zo strany verejnosti, ktoré môže každý záujemca zaslať na e-mail detaily@heluz.cz.

O spoločnosti HELUZ

Spoločnosť HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. vznikla v roku 1992. Vlastní celkom osem výrobných prevádzok v troch lokalitách. V Dolnom Bukovsku, kde sídli aj centrála spoločnosti, je tehliarska výroba, výroba stropných konštrukcií a výroba roletových prekladov. Komín a výroba tehlových komínov patria taktiež do sortimentu spoločnosti. V Hevlíne pri Znojme sú dva výrobné závody na kompletný tehliarsky sortiment a v Libochoviciach neďaleko Prahy je tehelňa a paneláreň.

Spoločnosť je najväčším českým výrobcom tehliarskeho tovaru. Vyrába a dodáva komplexný tehlový systém pre hrubú stavbu, tzn. tepelnoizolačné tehlové bloky pre obvodové murivo, tehly pre nosné, priečkové a akustické murivo, keramické stropy a preklady, nosné preklady pre vonkajšie tieniace systémy, keramické stropné panely, tehlové komíny, tehlové obkladové pásiky a nepálené tehly.

Autor: Heluz SK

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 4. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.