HELUZ FAMILY 2in1 zbiera ocenenia v Čechách aj na Slovensku

29 Máj, 2012 | Autor: Heluz SK | Pridané do Dom, stavba a zahrada

Tehla s integrovanou izoláciou HELUZ Family 50 2in1 získala ocenenie GRAND PRIX na veľtrhu FOR HABITAT v Prahe a tiež Zlatú plaketu na veľtrhu CONECO v Bratislave. Zaradila sa tak medzi najúspešnejšie produkty spoločnosti HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Brúsené tehly s integrovanou tepelnou izoláciou HELUZ Family 2in1 sú hlavným lákadlom na väčšine veľtrhov, kde ich spoločnosť HELUZ prezentuje, už od leta 2011, kedy ich uviedla na trh. Tieto tehlové bloky získali významné ocenenia už na niekoľkých veľtrhoch, ocenila ich aj  Česká stavebná akadémia Zlatou cenou v súťaži Stavebný výrobok – technológia roka. Uznanie poroty si získavajú hlavne vďaka najlepším tepelnoizolačným parametrom na trhu umožňujúcim realizáciu murovaných nízkoenergetických a pasívnych domov bez ďalšieho zateplenia.

Základom produktu je tehlový blok HELUZ Family 50 s 200 zvislými dutinami, ktoré sú vyplnené expandovaným polystyrénom, čím došlo k zvýšeniu tepelnoizolačných vlastností výrobku o 40 %. Výsledkom sú tehlové bloky HELUZ Family 50 2in1, ktoré spĺňajú požiadavky na materiál pre obvodové murivo domov s takmer nulovou spotrebou energie. Polystyrén je v dutinách tehál pevne fixovaný a pri úpravách veľkosti bloku či vyrezávaní otvorov pre elektroinštalácie zostáva vo vnútri. Od jesene 2011 sa tieto tehlové bloky vyrábajú aj pre murivo so šírkou 44 a 38 cm.

O spoločnosti HELUZ

Spoločnosť HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. vznikla v roku 1992. Vlastní celkom osem výrobných prevádzok v troch lokalitách. V Dolnom Bukovsku, kde sídli aj centrála spoločnosti, je tehliarska výroba, výroba stropných konštrukcií a výroba roletových prekladov. Komín a výroba tehlových komínov patria taktiež do sortimentu spoločnosti. V Hevlíne pri Znojme sú dva výrobné závody na kompletný tehliarsky sortiment a v Libochoviciach neďaleko Prahy je tehelňa a paneláreň.

Spoločnosť je najväčším českým výrobcom tehliarskeho tovaru. Vyrába a dodáva komplexný tehlový systém pre hrubú stavbu, tzn. tepelnoizolačné tehlové bloky pre obvodové murivo, tehly pre nosné, priečkové a akustické murivo, keramické stropy a preklady, nosné preklady pre vonkajšie tieniace systémy, keramické stropné panely, tehlové komíny, tehlové obkladové pásiky a nepálené tehly.

Autor: Heluz SK

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 4. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.