Chcete se pobavit a pomoci při tom dětem v himálaji? Přijďte na benefiční koncert pro sluneční školu!

20 Apríl, 2012 | Autor: domule31 | Pridané do Kultúra a náboženstvo

Benefiční koncert pro Sluneční školu v Himálaji: Lenka Dusilová / SoUsedi / Zeurítia // Jaroslav Dušek

V historicky významném a akusticky unikátním prostředí Betlémské kaple se můžete těšit na několik koncertních vystoupení zajímavých umělců. Výtěžek z koncertu a následné dražby fotografií bude poukázán na konto občanského sdružení SURYA, které postavilo sluneční školu ve vesnici Kargyak a Zanskar v Indickém Himálaji, a dále zde provozuje celoroční výuku.

Koncert je organizován ve spolupráci s ČVUT a pod záštitou rektora ČVUT prof. Ing. Václava Havlíčka, CSc. Večerem bude provázet Jaroslav Dušek. Večer 14. května se můžete těšit na několik vystoupení, například držitelky řady Andělů zpěvačky Lenky Dusilové, která nedávno vydala již čtvrtou sólovou desku Baromatika a v posledních letech pracovala na projektu Eternal Seekers.

Další formace, která v Betlémské kapli vystoupí, je duo SoUsedi. Tato dvojice obsluhuje střídavě kytary, violoncello a elektroniku. Duo produkuje přemýšlivou, instrumentální hudbu, elektronicky vrstvenou z akustických zvuků. Vyhýbá se tradičním písničkovým strukturám, hodně se soustřeďuje na nálady a celkové vyznění. Přístup obou zúčastněných připomíná výtvarníka, který se nevyhýbá momentu náhody, ale zároveň cílevědomě skládá obraz se zcela zjevně předem daným úmyslem.

Dále se na benefičním koncertě představí výjimečná jazzová zpěvačka Zeurítia, která si své místo v ČR vydobyla především svým brazilským projektem, kde zpívá bossa novu a sambu v autentické portugalštině. V roce 2008 vydala u Animal Music stejnojmennou debutovou desku Zeurítia, která se u nás řadí k nejprodávanějším titulům v tomto žánru. Se svým současným projektem se více zaměřuje na jazzové písničky hrané bez bicích ve stylu Nat King Cole Trio.Hudební recenzent, Lubomír Dorůžka, charakterizoval její projev takto: “Hlas Zeurítie od prvních tónů oslovuje posluchače témbrem, mazlivým charakterem i dráždivou schopností drobných variacích.”

Celým večerem provede Jaroslav Dušek. Nebude chybět prodejní výstava a dražba jedinečných velkoformátových fotografií zachycujících život a přírodu v Himálaji. Nezapomeňte, že koupí vstupenky či fotografie podpoříte konkrétní projekt. Ing. Jan Tilinger, student ČVUT, navrhl a společně s 80 dobrovolníky postavil Sluneční školu v extrémních podmínkách indického Himálaje. Ekologická škola stojí a tamější děti již mají možnost dostat základní vzdělání a nemusí přitom opouštět své rodiny. Výuka však s sebou nese i nemalé náklady. Zájemci mají možnost přihlásit se jako dobrovolníci, učit a vést školu ve výšce nad 4000m, zároveň si vařit, starat se o zásoby, spravovat si vlastní solární elektrárnu a komunikovat se světem pouze prostřednictvím několika málo zpráv. Mnoho z nás si však na takové dobrodružství netroufá a koncert je skvělou příležitostí, jak projevit náš respekt lidem, kteří se na stavbě školy dobrovolně podíleli a podpořit celoroční výuku finančním příspěvkem.

Více informací o projektu, benefičním koncertu a aktuální zprávy včetně fotografií z Kargyaku najdete na stránkách www.surya.cz # # #

Autor: domule31

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 1. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.