Mini komín schovaný v múre domu

24 Február, 2012 | Autor: PR zu | Pridané do Dom, stavba a zahrada

Novinky v sortimente komínových systémov prináša na jeseň najväčší český výrobca tehlových produktov HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. Komín MINI má menšie rozmery tvaroviek, čo ho predurčuje na zabudovanie do vnútorných stien stavieb. Vypĺňa medzeru na trhu s tehlovými komínmi a predstavuje sa aj s dvoma ďalšími novými systémami METAL a IZOSTAT.

Komín MINI

Komín MINI prináša jednoduché riešenie pre vnútorné murivo. Svojimi rozmermi 240 x 300 mm zodpovedá základným rozmerom vnútorných nosných stien, a teda ho možno zabudovať priamo do múru. Oproti iným systémom tak teleso komína nevystupuje zo steny, čo značne rozširuje možnosti využitia vnútorných priestorov domu. Samotné tehlové tvarovky zabudované do stien sa pritom dajú použiť aj pre rozvody vzduchotechniky a technických zariadení alebo ako odvetrávací komín. Komín MINI je určený pre nízkoteplotné spotrebiče na plynné a tekuté palivá. V ponuke je vo variante PLAST s plastovou vložkou s priemerom 80 alebo 110 mm pre spotrebiče s maximálnou výstupnou teplotou spalín do 120 °C alebo vo variantoch METAL s nerezovou či IZOSTAT s izostatickou vložkou s priemerom 80 a 100 mm pre spotrebiče s maximálnou výstupnou teplotou spalín do 200 °C.

Komín HELUZ MINI je určený pre novostavby, ale možno ho aj dodatočne vstavať do už stojacich a obývaných objektov. Ako všetky komínové systémy firmy HELUZ aj on sa veľmi ľahko montuje. Stavebnicové komponenty komína do seba presne zapadajú, čím je zabezpečená aj ich vzájomná súčinnosť. Stavba komína nevyžaduje už žiadne ďalšie špeciálne  prípravky na murovanie.

Ďalšou jesennou novinkou sú už spomenuté komínové systémy METAL a IZOSTAT, ktoré sú vhodné pre všetky druhy palív a všetky typy spotrebičov. Vďaka malej hrúbke komínových vložiek sa vyznačujú veľmi malou akumuláciou tepla, čo prináša rýchle ohriatie celej spalinovej cesty, a tým rýchle preklenutie rosného bodu spalín. Hladké steny vložiek navyše bránia usadzovaniu pevných častí splo­dín na vnútornom povrchu.

Systém METAL

Systém METAL s nerezovou vložkou je univerzálnym systémom použiteľným na atmosférickú, pretlakovú a aj vysokopretlakovú prevádzku. Nerezové vložky, ktoré sa dodávajú s hrúbkou 0,6 alebo 1 mm, sú podstatne ľahšie ako iné materiály, kyselinovzdorné, vysoko odolné a nenasiakavé, preto ani vplyvom veľké­ho výkyvu teplôt nedochádza k ich popraskaniu. Veľkou výhodou je aj to, že sa po vystavaní môže komín začať okamžite používať a nemusí sa čakať na vytvrdnutie spojovacieho tmelu.

Systém IZOSTAT

Systém IZOSTAT je použiteľný nielen pre všetky typy spotrebičov s prirodzeným aj núteným odvodom spalín, ale aj pre spoločné komíny od plynových kotlov pre podtlakovú aj pretlakovú prevádzku. Svojou konštrukciou umožňuje aj odvod spalín a prívod vzduchu k spotrebiču jedným komínovým telesom. Izostatická vložka novej generácie, vyrábaná najmodernejšou technológiou, dobre odoláva veľkým teplotným zmenám aj kyseli­nám, je vysoko odolná voči korózii a nevadí jej ani priamy kontakt s plameňom. Vďaka svojej takmer nulovej nasiakavosti je vhodná na suchú aj mokrú prevádzku. Hrdlové spojenie izostatických vložiek spoločne so škárovacou hmotou alebo ohňovzdorným silikónom zabezpečuje vynikajúcu tesnosť systému. Nadstrešnú časť komínového systému HELUZ IZOSTAT si vďaka veľkému množstvu variantov ukončení môžete dokonale zladiť s domom.

Všetky produkty budú počas jesene k dispozícii aj na slovenskom trhu.

O spoločnosti

Spoločnosť HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. vznikla v roku 1992. Vlastní celkom osem výrobných prevádzok v troch lokalitách. V Dolnom Bukovsku, kde sídli aj centrála spoločnosti, je tehliarska výroba, výroba stropných konštrukcií, výroba roletových prekladov a výroba tehlových komínov. V Hevlíne pri Znojme sú dva výrobné závody na kompletný tehliarsky sortiment a v Libochoviciach neďaleko Prahy je tehelňa a paneláreň.

Spoločnosť je najväčším českým výrobcom tehliarskeho tovaru. Vyrába a dodáva komplexný tehlový systém na hrubú stavbu, ktorého súčasťou sú tepelnoizolačné tehlové bloky pre obvodové murivo, tehly pre nosné, priečkové a akustické murivo, keramické stropy a preklady, nosné preklady pre vonkajšie rolety a žalúzie, keramické stropné panely, tehlové komíny, tehlové obkladové pásiky a nepálené tehly.

Autor: PR zu

PR-z1254u

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 9.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.