Ruže v záhrade. Internetový obchod pre Vašu záhradu.

30 Január, 2012 | Autor: nefertiti7 | Pridané do Dom, stavba a zahrada

V dnešnej hektickej dobe si potrebujeme nájsť svoje odpočinkové miesto, kde zabudneme na starosti a povinnosti a v záplave ruží si možno spomenieme na záhradu našich babičiek, ktoré pestovali predovšetkým tieto nádherné kvety. Trh dnes ponúka rozmanité možnosti rezaných kvetov, no ružami pri darovaní nikdy nič nepokazíme a patria medzi stály sortiment. Sú minulosťou, prítomnosťou a budúcnosťou, tak prečo nie práve vo vašej záhrade.

Od konca leta sa môžeme tešiť ich bohatosti, plnosti, farebnosti. Pestujú sa ako kríčkové, popínavé alebo stromčekové. Sú vhodné na výsadbu do zapojených záhonov v kombinácii s trvalkami, inými drevinami, popínavé prekryjú nepekné miesta, vytvoria optickú stenu alebo dokážu dokonalo prerásť do oblúka, mohutný ružový ker vyplní prázdny kút. Musíme im tiež venovať náležitú pozornosť, starostlivosť, hnojiť ich a odstraňovať odkvitnuté súkvetia, prípadne ich vyväzovať. Sú romantické, nadčasové, stále moderné, vhodné do kytíc i na darovanie, sú voňavé a farebné.

Pokiaľ aj vy túžite po záhrade s výsadbou ruží, široký sortiment ruží a okrasných rastlín nájdete aj na stránke www.rastlinky.sk.

Podmienkou vytvorenia krásnej romantickej záhrady je aj využitie iných drevín a doplnkov do záhrady. Vhodné sú brezy v nekosenom lúčnom trávnatom poraste, vŕby, čerešne a jablone, hojdačky, altánky a oblúky, ktoré sú obopnuté ružami, bylinkové záhony, kvetiny v starých nádobách.

Drobné druhy môžeme pestovať v skalkách. Tie, ktoré si kúpime v nádobe v kvetinárstvach alebo záhradných centrách je potrebné po odkvitnutí presadiť do voľnej pôdy pre opätovný rast a kvitnutie.

Popínavé ruže vedia veľmi rýchlo zarásť do oblúkov, treláží a pergol. V kombinácii s inými stálo zelenými popínavými rastlinami dokážu vytvoriť romantické posedenie.

Poznáme ich snáď vo všetkých farbách. Krásne sú klasické červené, ružové, jasne žlté či maslové, zelenkavé i biele.

Biele pôsobia čisto a krásne ale bohužiaľ len veľmi krátku dobu. Pokiaľ je dlhší čas daždivé obdobie, zvyknú rýchlejšie opadávať a kvetné lupienky už nemajú bielu ale hnedkastú farbu.

Autor: nefertiti7

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 4. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.