Nové bývanie v Bratislave, Trnave, Trenčíne a iných lokalitách

9 November, 2011 | Autor: michelle | Pridané do Dom, stavba a zahrada

Bývanie nie je vec lacná, no ak viete ako na to, tak potom nemusíte vešať hlavu. Či už hľadáte dom, alebo byt, kde by ste si vytvorili vlastné bývanie, poradíme vám, na čo pri výbere myslieť.

 

Romantické prechádzky po centre mesta, ale i v jeho okolí. Ako to už býva, všeobecne platí, že v centre nájdete najmä byty, ktoré budú patriť do vyššej cenovej relácie. A ako sú na tom „okrajové“ byty? Trenčín , mesto módy, je miestom, ktoré má v tomto ohľade čo ponúknuť. Okolie centra mesta nie je o nič ochudobnené, naopak, krásny pohľad na celú krajinu s jej dominantou, Trenčianskym hradom, poteší všetky romantické duše, ale i všetkých, ktorý majú radi históriu. Dobrá infraštruktúra, blízkosť hlavného mesta, ale i ďalšie benefity ponúka Trenčín ako miesto na bývanie.

 

Po kúpe nehnuteľnosti…

Vlastniť nehnuteľnosť neznamená len príjemný pocit z domova, ale i určité povinnosti, ako napríklad zvýšená starostlivosť o nehnuteľnosť (údržba či rôzne opravy). Ak ste majiteľom bytu je nutné skĺbiť rôzne záujmy v spoločenstve vlastníkov alebo družstve o správe domu a spoločných priestor.

Pri hypotéke je dobré myslieť aj na možný výpadok príjmu z dôvodov straty zamestnania, úrazu apod. Ako vlastník musíte počítať i s dodatočnými nákladmi vo forme poistenia a daní.

Aj vy ste si našli prácu v našom hlavnom meste? Tak potom je na mieste nájsť si tu i bývanie.

Pokiaľ plánujete kúpiť dom či byt, mezanin je viac než v kurze. Na niekoľkých podlažiach, efektne prepojených štýlovými schodiskami, či už v kombinácií materiálov betón a sklo, alebo útulnejšej verzii dreveného materiálu v spojení s bielou farbou dosiahnete vysoký dojem elegancie.

Ak si vyhliadnete zaujímavú nehnuteľnosť v kolonke predaj bytov Bratislava, či v inom meste na Slovensku, určite pred kúpou skontrolujte možnosti bytu na prípadný presun nábytku podľa potreby a designových trendov.

Možno aj vy stojíte pred otázkou nové, či staré byty. Bratislava vám aj v tejto oblasti poskytne dostatok možností na výber. Cena sa následne odvíja nielen od lokality, ale tiež od potrebných rekonštrukčných prác, ktoré si môže staršia nehnuteľnosť vyžiadať.

 

Autor: michelle

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 4. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.