Havarijné poistenie v 6 krokoch

9 September, 2011 | Autor: michelle | Pridané do Ekonomika a financie

Chystáte sa do zahraničia autom? Potom by ste si mali okrem cestovného vankúšika pribaliť aj cestovné poistenie. Nikdy totiž neviete, kedy sa vám môže hodiť.

Namiesto fyzického obiehania poisťovní, študovania reklamných letáčikov či webových stránok poisťovní je tu online kalkulačka, ktorá obsahuje všetky údaje potrebné:

- pre porovnanie jednotlivých poistných produktov

- pre vypočítanie aktuálne najvýhodnejšieho zákonného poistenia (z cenového hľadiska, z hľadiska poistného krytia, z hľadiska rozsahu asistenčných služieb a pod.)

  • Rýchlosť – Uzatváranie akéhokoľvek poistenia (poistenie auta nevynímajúc) si vyžaduje množstvo energie, trpezlivosti a najmä času. Zákonná poistka na auta sa dá vďaka online kalkulačke uzavrieť omnoho rýchlejšie! Po zadaní základných údajov o kalkulačka v priebehu niekoľkých sekúnd porovná jednotlivé poistné produkty a ich ceny a na základe toho ponúkne klientovi jednotlivé poistné možnosti zoradené podľa výhodnosti.
  • Jednoduchosť - Zákonné poistenie auta dnes ponúka až 11 slovenských poisťovní. Zisťovanie potrebných údajov a následné porovnávanie poisťovní a ich poistných produktov môže byť preto značne pracné a zložité.

  • Pohodlie – Človek nemá vždy chuť obiehať jednotlivé poisťovne a často ani nestíha otváracie hodiny poisťovacích inštitúcií. Práve (no nielen) pre nich je možnosť uzatvoriť poistenie auta online skvelou alternatívou.

Havarijné poistenie online?

Havarijná poistka sa dá, podobne ako poistka na auto uzatvoriť online. Ako na to?

1. krok: Vyplňte údaje potrebné pre stanovenie najvýhodnejšej poistnej sadzby

2. krok: Vyberte si pre Vás najvýhodnejšiu ponuku v tabuľke porovnania produktov všetkých poisťovní a kliknite na „ Poistite sa v …“

3. krok: Vyplňte si formulár Vašej poistnej zmluvy a kliknite na „ Uzatvoriť poistenie“.

4. krok: Obdržíte e-mail s návrhom vašej žiadosti o havarijné poistenie , môžete stiahnuť Poistné podmienky a ďalšie dokumenty, ktoré sú súčasťou zmluvy. Súčasťou mailu je aj príloha Vášho návrhu poistnej zmluvy v PDF Formáte.

5. krok: Obvykle do 24 hodín, najneskôr však do 48 hodín od dojednania Vášho poistenia obdržíte originálny Návrh poistnej zmluvy príslušnej poisťovne s podpisom zástupcu a pečiatkou.

6. krok: Poistku na havarijné poistenie podpíšte a označenú kópiu pošlite poštou na našu adresu a uhraďte príslušné poistné do začiatku poisťovacieho obdobia.

V prípade potreby volajte alebo mailujte, kedykoľvek Vám pomôžu naši skúsení pracovníci. Nezabudnite, že naša starostlivosť o Vás trvá počas celého poistného obdobia a poradíme a pomôžeme Vám aj pri riešení likvidácie poistnej udalosti.

Autor: michelle

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 4. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.