Energie2 zrýchli expanziu na českom trhu s plynom a elektrinou

27 Marec, 2012 | Autor: Paper Life | Pridané do Spravodajstvo a médiá

Alternatívny predajca zemného plynu a elektriny – spoločnosť Energie2, a. s., Praha patrí na českom trhu, podľa vlastných prieskumov, dlhodobo medzi troch najlacnejších dodávateľov zemného plynu a chce túto situáciu využiť na rozšírenie počtu svojich klientov z radov obyvateľstva, komunálnej sféry i firiem. Pripravuje preto nové marketingové a predajné aktivity v ČR, s cieľom oboznámiť českých zákazníkov s výhodami dodávok od Energie2, hlavne v porovnaní s tradičnými dodávateľmi plynu a elektriny. Ceny pre odberateľov mieni dlhodobo udržiavať medzi najnižšími na trhu. Informoval o tom riaditeľ Energie2, a. s., Praha Dávid Vlnka.

,,Naša firma úspešne pôsobí na českom aj slovenskom trhu. Medzi našimi zákazníkmi sú veľkoodberatelia i maloodberatelia oboch komodít. Časom máme ambíciu zaradiť sa do prvej trojky najväčších alternatívnych predajcov plynu a elektriny na Slovensku. V ČR to však je zložitejšie, pretože tento trh je podstatne liberalizovanejší, diverzifikovanejší, pôsobí na ňom nepomerne viacej dodávateľov a cenové ponuky majú, v dôsledku vysokej konkurencie, menšie rozpätia ako v SR. Na druhej strane český trh s energiami je takmer trojnásobne väčší než slovenský a Energie2 sa na ňom tradične presadzuje aj veľkoobchodom a dodávkami pre ďalších alternatívnych dodávateľov“, konštatoval D. Vlnka.

Ďalej zdôraznil, že firme sa vypláca stratégia diverzifikácie dodávok, ako v rôznych druhoch energií (plyn, elektrina), tak aj veľkoobchod a maloobchod, ale aj teritoriálne rozdelený predaj v ČR a SR. Prináša to lepšiu odolnosť voči cenovým výkyvom i kurzovým zmenám.

,,Všetkým našim odberateľom vieme poskytnúť veľmi zaujímavé ceny, navyše ich vieme pre veľkých odberateľov aj individuálne prispôsobiť. Sme výrazne lacnejší než dominantní dodávatelia elektriny a plynu na českom i slovenskom trhu. Umožňujú nám to obchody s týmito komoditami na európskych burzách a spolupráca so zahraničnými výrobcami a dodávateľmi elektrickej energie a zemného plynu. Nie sme teda závislí od dominantných hráčov na miestnych trhoch, vieme byť pružní a operatívne sa prispôsobovať vývoju na komoditných burzách. Tieto faktory, spolu s nižšími réžijnými nákladmi a ochotou podeliť sa so zákazníkom o našu maržu, nám umožňujú poskytovať elektrinu a zemný plyn dlhodobo lacnejšie, než sú cenníkové ceny dominantných dodávateľov“, vysvetlil D. Vlnka.

Ďalší vývoj pri získavaní zákazníkov v ČR, pri vysokom stupni liberalizácie tohto trhu, závisí hlavne od cenovej a marketingovej stratégie. V SR je situácia odlišná, keďže nepripustenie energetického zákona do finálneho tretieho čítania v NR SR a stiahnutie nadväzujúceho regulačného zákona začiatkom februára znamená, že na Slovensku zatiaľ nedôjde k implementácii tretieho energetického balíčka EU do slovenskej legislatívy, čo je zlou správou pre spotrebiteľov i alternatívnych predajcov energií. Nová legislatíva mala totiž priniesť dlho očakávanú liberalizáciu trhu, čím by sa výrazne zlepšila konkurenciu na trhu s elektrickou energiou a zemným plynom a umožnila odberateľom slobodnejší výber dodávateľov a tým aj priaznivejšie ceny.

,,Energie2 má v súčasnosti v ČR sídlo v Prahe a pripravuje v tomto roku otvorenie pobočky aj v Brne. V SR má Energie2 sídlo v Bratislave a pobočky v Topoľčanoch a Prešove. Na komunikáciu s verejnosťou úspešne využíva Energie2 v SR renomovanú PR agentúru Paper Life, s. r. o. a súčasnosti rozširujú spoluprácu aj na český trh. Energie2 pripravuje expanziu aj do ďalších okolitých krajín. Najbližšie má v pláne rozšíriť predaj do Maďarska“, konštatoval D.Vlnka.

Poukázal aj na to, že cenníkové sadzby pre ČR i SR má Energie2 nastavené nižšie, než dominantní dodávatelia. Navyše pri uzavretí zmluvy cez internet poskytuje zákazníkom ďalší dodatočný benefit na úrovni 2 % z cenníkovej ceny, a to po celú dobu trvania zmluvy. Oproti dominantným dodávateľom má Energie2 v súčasnosti ceny zemného plynu v ČR nižšie o 10 % a elektriny o cca 9 %. Na Slovensku sú ceny plynu oproti dominantným hráčom nižšie o 10 až 14 % (v priemere o 12 %) a elektriny o cca 10 %, v závislosti od zvolenej sadzby. Najväčší záujem v ČR i SR je o produkt – Nebeská ponuka. Pri uzavretí zmluvy na dobu 6 rokov firma garantuje nižšiu cenu oproti súčasnému dodávateľovi elektriny a plynu po celý čas trvania zmluvného vzťahu. Zákazníci tak môžu ušetriť za dobu trvania zmluvy až tisíce korún, či eur.

Energie2 pre zákazníkov ďalej vypracúva individuálne cenové ponuky, poskytuje im profesionálnu zákaznícku starostlivosť a energetické poradenstvo. Pritom bezplatne zabezpečuje všetky úkony pri zmene dodávateľa a elektromer a vedenie k nemu naďalej obsluhuje predchádzajúca distribučná spoločnosť, ktorá odstraňuje aj prípadné poruchy. Pre zákazníkov ponúka aj združenú fakturáciu – čiže spojenie viacerých odberných miest do jedného daňového dokladu a optimalizáciu preddavkových platieb na základe reálnej spotreby.

Kontaktné informácie pre ČR:
Energie2, a. s.
Praha, Křenova 438/7
162 00  Praha 6, Veleslavín
tel: 844 000 010
email: info@energie2.cz
www.energie2.cz

Kontaktné informácie pre SR:

Infolinka Energie2: 0850 166 066

www.energie2.sk

Autor: Paper Life

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 85. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.