Sprchová vanička je základ sprchového kútu

21 Január, 2014 | Autor: kupelne-ravak | Pridané do Dom, stavba a zahrada

Ak chcete , aby vám sprchovací kút slúžil k plnej spokojnosti , mali by ste dostatočnú pozornosť venovať výberu vhodnej sprchovej vaničky . Rozmerová i tvarová ponuka výrobcov je značne široká . Stretnete sa ako s klasickými štvorcovými a obdĺžnikovými vaničkami , tak s päťuholníkový ale aj štvrť , pol alebo celokruhovými . Výber však musíte patrične zvážiť. Zamerajte sa predovšetkým na svoje požiadavky, porozmýšľajte, kto všetko bude sprchový kú využívať a nezabúdajte na rozmery kúpeľne.

Pre potreby malých kúpeľní sú k dostaniu vaničky od rozmerov 70 x 80 alebo 80 x 80 cm . Aby však bolo sprchovanie dostatočne pohodlné , mala by mať vanička rozmer aspoň 90 x 90 cm s priemerom odtokového sifónu 75 mm .

Hĺbka vaničiek sa obvykle pohybuje v rozmedzí od 6,5 do 15 cm . K dostaniu sú však aj vaničky hlbokej iba 3,6 cm vhodné pre handicapované osoby , alebo naopak vaničky extra vysoké 22 až 28 cm , ktoré môžu dobre poslúžiť napríklad na kúpanie malých detí . Špecialitou sú vaničky , ktorých výška nie je po celom obvode rovnaká , ale na protiľahlej strane , ako je vstup do sprchovacieho kúta je vyššia a vytvára tak príležitostné sedadlo .

Ak už ste sa rozhodli medzi tvarom aj rozmerom, zamerajte san a material s ktorého je vanička vyrobená. Musí mať dostatočnú tuhosť , nosnosť a bezpečný povrch . Rozhodovať sa môžete medzi smaltom , akrylátom , keramikou , mramorom , umelým mramorom , onyxom.
U akrylátových vaničiek je potrebné dbať na pevné vystuženie . Najslabšie modely sa môžu pri zaťažení prehýbať , čím dochádza k poškodeniu tesnenia a zatekaniu . Renomované firmy ako napríklad kupeľne-ravak používajú špeciálnu technológiu vystuženia , vďaka ktorému znesú akrylátové vaničky zaťaženie až 3 kg na 1 cm3 . Samozrejmosťou je menej klzký povrch a vysoká odolnosť. Nemusíte sa báť pošmyknutia.

 

Ak už mate vo všetkom jasno, stačí sa popozerať po ich ponuke. Sprchové kúty Ravak disponujú ponukou pre každého. Na výber je nespočetné množstvo. Zaručene však dostanete kvalitu, funkčnosť primerané k cene.

 

Autor: kupelne-ravak

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 1. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.