LED osvetlenie – najefektívnejšia technológia súčasnosti

11 Október, 2012 | Autor: LEADER LIGHT | Pridané do Ostatné články

LED osvetlenie v súčastnosti veľmi rýchlo napreduje. Jeho svetelno-technické kvality a prevádzkovú úspornosť a spoľahlivosť ako prvé objavili obchodné, verejné centrá, hotely a reštaurácie, kde 60% úspora je pomaly štandardom a návratnosť je častokrát menej ako 3 roky.

Trdý boj v dnešných časoch zvádzajú predovšetkým výrobné firmy a fabriky, ktoré aby obstáli a boli schopné udržať sa na svetovom, ale i domácom trhu musia neustále vynakladať veľké investíci do technológií za účelom zvyšovania produkcie a kvality výroby. Majitelia firiem a výkonní manažéri sú si vedomí, že tieto investície sa musia čo najskôr vrátiť. Dôležitým ekonomickým aspektom pri vyvolaných investíciách je ich návratnosť a hlavne dlhodobá udržateľnosť čo najnižších prevádzkových nákladov.

Jednou z možností, ako úspešne znížiť prevádzkové náklady je práve v zavádzaní inovačných technológii osvetlenia. Najuniverzálnejšou a z hľadiska spotreby energie najefektívnejšou technológiou osvetlenia v dnešnej dobe je polovodičová technológia osvetlenia SSL, kde najviac prepracovanou a dostupnou je LED technológia (LED – light emitting diode = dióda vyžarujúca svetlo). LED zabezpečuje vysokokvalitné výkonné a úsporné svetlo, poskytuje vynikajúci vizuálny komfort a výrazne zvyšuje kvlitu života práce. Nezanedbateľnou mierou prispieva k zníženiu emisii CO2. Úspora energie dosahuje hodnoty od 45% do 80%, pričom kvalita osvetlenia a životnosť v porovnaní so štandardným žiarivkovým alebo výbojkovým osvetlením je neporovnateľne vyššia.

Kľúčom k výslednému úspechu je predovšetkým dobre navrhnuté, inštalované a prevádzkované kvalitné LED osvetlenie, ktorému neodmysliteľne musí predchádzať dôsledne a profesionálne urobená analýza existujúceho stavu osvetlenia, zosúladenie s technickými normami a EU štandardmi spolu s finančným vyhodnotením.

Významným a dlhodobo etablovaným výrobcom LED svietidiel na Slovensku je firma LEADER LIGHT, ktorá má už viac ako 20 ročné skúsenosti s vývojom a výrobou profesionálnych svietidiel a riadenia osvetlenia. LED technológiu implementovala do svojho výrobného procesu už od jej nástupu na svetový trh, čiže dôkladne pozná jej úskalia a predovšetkým výhody.

To čo firmu LEADER LIGHT odlišuje od ostatných výrobcov LED svietidiel je predovšetkým vynikajúca kvalita svietidiel a originalita, čoho dôkazom sú mnohé patentové a úžitkové vzory. Pri výrobe používa výhradne kvalitné materiály, elektronické súčiastky a najmodernejšie LED čípy a LED optiky spĺňajúce najnovšie trendy a technické požiadavky. Všetky výrobky sú originálne navrhnuté a vyrobené na Slovensku, čo navyše umožňuje vytvorenie inteligentnej LED inštalácie šitej na mieru každej aplikácii.

LEADER LIGHT na Slovensku spolupracuje s renomovanou projekčnou firmou Eurolux lighting, ktorá poskytuje profesionálne komplexné služby zákaznímom spojené s návrhom a realizáciou osvetlenia. Projekčná činnosť, 3D vizualizácie, poradenstvo, audit, koordinácia realizačnej fázy, záručný a pozáručný servis a to všetko v úzkom spojení priamo s výrobou, to je jedinečnost tejto dvojstrannej spolupráce.

Súkromé firmy ale i verejný sektor uvítajú okrem získania moderného, funkčného a prevádzkovo nenáročného LED osvetlenia aj možnosť prefinancovania celého projektu osvetlenia.

Ak uvažujete nad modernizáciou firemného, výrobného alebo verejného osvetlenia nechajte si vypracovať audit súčasného stavu a konzultujte postup priamo s odborníkmi. Firma LEADER LIGHT a Eurolux lighting Vám v tejto veci profesionálne a hlavne rýchlo vypracujú optimálne riešenie.

Kompletný štandardne vyrábaný sortiment výrobkov LEADER LIGHT nájdete na www.leaderlight.sk.

Problematikou zrýchlenia zavádzania inovačných technológii osvetlenia sa zaoberá aj EU v zelenej knihe: Osvetlenie budúcnosti.

Autor: LEADER LIGHT

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 1. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.