Rosalgin na boj proti mykóze

15 Júl, 2012 | Autor: Zdenka Vu Nhu | Pridané do Zdravie

Mykózy milujú vlhké prostredie.Chystáte sa k vode, na wellness procedúry či do kúpeľov? Pozor! Okrem dobrého pocitu z regenerovaného tela si totižto môžete priniesť hneď niekoľko nepríjemných spoločníkov. Reč je o kvasinkách a baktériách spôsobujúcich mykotické ochorenia.

Vonkajšie genitálie sú vďaka bohatým nervovým zakončeniam veľmi citlivé na akékoľvek podráždenie. V prípade rozvoja gynekologického zápalu sa väčšinou ako prvé príznaky podráždenia objavujú pálenie a svrbenie v intímnej oblasti. Hoci kožné ochorenia nepatria medzi život ohrozujúce, sú veľmi dotieravým spoločníkom. Na pozore sa treba mať hlavne na verejných priestranstvách, akými sú kúpaliská, kúpele, prezliekarne, fitnes centrá, sauny. Mykózam sa totiž vo vlhkom prostredí mimoriadne darí.

Pomáha výplach

„Základom pre samotnú liečbu ale aj prevenciu pred vznikom mykotických zápalov by mal byť prípravok, ktorý na jednej strane potlačí nepríjemné príznaky odstránením „škodlivých“ baktérií a kvasiniek, no zároveň ochráni „dobré“ vaginálne baktérie (laktobacily) potrebné pre udržanie prirodzenej pošvovej mikroflóry,“ hovorí MUDr. Jana Lázárová Chabadová z gynekologickej ambulancie ZS Rusovce. Ideálnou voľbou je vaginálny výplach roztokom Rosalgin, ktorý je dostupný bez predpisu v každej lekárni. Ako jediný obsahuje účinnú látku benzydamín hydrochlorid, ktorý pôsobí pomocou trojitého mechanizmu jednak proti baktériám a kvasinkám a zároveň proti zápalu a bolesti. „Rovnako dôležitá je skutočnosť, že po liečbe Rosalginom dochádza k normalizácii fyziologického obrazu pošvovej mikroflóry a výskyt laktobacilov v pošvovom sekréte sa buď zvýši, alebo zostáva bez zmeny. Rosalgin tak zaisťuje optimálne pH prostredie pošvy,“ vysvetľuje účinky roztoku gynekologička Chabadová.

Autor: Zdenka Vu Nhu

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 2. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.