Pár viet o šatách na svadbu

25 Júl, 2012 | Autor: lemonlion | Pridané do Obchod a služby

Na internete existuje množstvo článkov, ktoré radia budúcim nevestám ako si správne vybrať šaty. Apelujú hlavne na to, aby si nevesta vybrala také svadobné šaty, ktoré jej pristanú. Svadobné šaty, ktoré sú síce trendy, no dotyčná sa v nich cíti nepohodlne, môžu totiž pokaziť celý svadobný deň.

V rámci etikety je ale dôležité dodržať niekoľko faktov, a to nie len pri šatách pre nevestu, ale aj pri oblekoch pre pánov. Najhonosnejšie šaty by sme mali voliť na veľkú svadbu alebo na svadbu do kostola. Vtedy sa šaty ozvláštnia napríklad vlečkou alebo závojom. Doba aj móda kráčajú rýchlo a preto nie je zvláštnosťou ani výnimka tohto etiketového pravidla. Dodržiava sa ale pravidlo, podľa ktorého žena vydávajúca sa druhý raz volí skôr triezvejší model a v nie čisto bielej farbe.

Na svadbe sú dôležité aj spoločenské šaty. Po skončení základných ceremónií, zväčša po polnoci, sa totiž nevesta prezlieka do pohodlnejších šiat. Tie sa prispôsobujú veku, typu svadby alebo ročnému obdobiu. Zvoliť napríklad korzetové spoločenské šaty na večer, ak sme sa práve prezliekli z korzetových svadobných šiat, však sekať dobrotu nebude. Je pravdou, že nevesta nemá na čare stratiť ani po polnoci, no elegancia sa dá dosiahnuť aj inými spôsobmi. Napríklad kombináciou jednoduchých dlhších šiat s výraznou bižutériou, alebo spoločenských kratších šiat s extravagantnejšími topánkami. Pri dĺžke šiat nad kolená má šancu zažiariť i váš vkus na obuv.

A čo pánske obleky? Etiketa hovorí jasne, svadba je jedinou príležitosťou, na ktorej sa muž v obliekaní prispôsobuje žene. Na veľkej svadbe nosia páni najčastejšie žaket, na menšej oblek. V našich končinách sa s čiernym oblekom stretávame najčastejšie. Výnimkou však nie je ani pánsky oblek bledej, šedej alebo krémovej farby. K obleku treba správne skombinovať košeľu, k čiernemu sa najčastejšie dáva biela, no ani farebnejší odtieň nie je zakázaný. Pozornosť treba venovať i kravate, najmä jej viazaniu. S ním nám pomôžu návody na internete alebo aj personál vo svadobnom salóne.

Páni majú teda v rámci svadby akúsi výhodu. Nielenže sa nemusia rozhodovať, čo na seba, pretože pánsky oblek stačí prispôsobiť šatám nevesty, ale po polnoci sa nemusia ani prezliekať do spoločenských šiat.

Autor: lemonlion

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 7. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.