Napísať SEO článok je ľahké. Postup ako písať PR článok.

9 August, 2011 | Autor: admin | Pridané do Ostatné články

Našli ste už na internete články, ktoré nedávajú žiadny zmysel? Niekedy je človek potom proste frustrovaný, že stratil čas čítaním takéhoto článku, aj keď ho nedočítal. Neviem ako vy, ale podobných článkov som našiel už veľké množstvo. Tieto články sú väčšinou preplnené kľúčovými slovami, pretože autor sa domnieva, že keď je SEO článok plný vybraných kľúčových slov, budú ho vyhľadávače milovať. Pre autora je pojem písania SEO článku totožný s písaním nezmyselných textov so stovkami kľúčových slov oddelenými inými slovami.

Zabudnite na tento prístup! Vyhľadávače sú v súčasnej dobe už o veľa múdrejšie. Vďaka nepretržitému tlaku používateľov na vývojárov vyhľadávacích systémov (rovnako aj na dominantný Google), sa títo rozhodli, že už je toho dosť. Ak čitatelia nemajú radi preplnené a nezmyselné SEO články, tak ani vyhľadávače ich nebudú mať radi. Niektoré vyhľadávače zašli dokonca až tak ďaleko, že zablokovali stránky, ktoré boli propagované pomocou takýchto PR článkov! Takže buďte opatrný a dobre si rozmyslite, či použijte takýto prístup.

Každopádne, ak nemáte rozpočet a nemôžete si najať spisovateľa na písanie SEO článkov, ukážeme Vám jednoduchý spôsob ako písať kvalitné články. Nie je to ťažké, stačí dodržovať jednoduchý postup.

1. Krok: Téme a smer

Prvá vec, ktorú budete musieť urobiť, je rozhodnúť o téme, o ktorej chcete písať … zatiať zabudnite na nadpis. Nadpis je zvyčajne daný, keď je celý článok kompletný. Dôvod? Často, zistíte, že podstata promo článku, tok myšlienok textu a obsah nie sú vždy také, ako boli pôvodne zamýšľané. Takže nestrácajte na začiatku čas vymýšlaním výstižného a SEO priateľského nadpisu článku, ale začnite písať obsah.

2. Krok: Písanie prvej verzie, tzv. konceptu

Počul som, že ľuďom trvá hodiny napísať jeden článok, pretože chcú, aby bol hneď dokonalý. Nie, nie, nie …. to nie je dobré. Pamätajte si, že výrobky (najmä knihy!), nie sú nikdy dokonalé v prvej verzii. Akceptujte tento fakt  a budete čoskoro písať veľa dobrých textov! V koncepte môžete zabudnúť na gramatiku a súvislosti. Stačí písať  text článku o téme.

3. Krok: Umiestnenie kľúčových slov

Akonáhle dokončíte koncept článku, je na čase vybrať kľúčové slová, ktoré chcete do neho vložiť. Nesnažte sa však použiť príliš veľa kľúčových slov. Ideálne je vybrať jedno alebo dve slová. Vloženie príliš veľa kľúčových slov môže celý PR článok pokaziť. Pokúste sa kľúčové slová zaradiť hlavne do nadpisu, úvodného a posledného odstavca. Stále však dbajte na to, aby vety mali zmyseľ a nepôsobili umelo a nútene. Najhoršie, čo môžete urobiť, je odohnať svojich potenciálnych čitateľov, či zákazníkov preč.

Príklad:

Písanie článkov pre vyhľadávače je dobré pre vaše podnikanie.

“Písanie SEO článkov pre vyhľadávače je dobré pre vaše podnikanie”

4. Krok: Úpravy a dozrievanie

OK, tu je miesto, keď treba skontrolovať myšlienky a súvislosti textu člnku, aby mal hlavu aj pätu. Ďalej opravte gramatické chyby a vložte ďalšie veci, ktoré si myslíte, že sú relevantné k Vášmu článku, prípadne naopak odstránte veci, ktoré si myslíte, že nie sú vhodné pre Váš článok. Všetko si starostlivo prejdite, či to má súvis a myšlienku.

5. Krok: Re-editácia a korektúry

Áno, na záver musíte znovu spraviť opravy a korektúry, aby bolo zabezpečené, že všetko je úplne správne. Prečítajte si článok aj viac krát a uistite sa, že všetky slová (najme tie kľúčové) sú napísané správne.

A hotovo. Váš SEO článok je pripravený na zverejnenie. Nehanbite sa a skúste si to sami. Ako ste videli, je to naozaj jednoduché, stačí sa zaregistrovať a môžte začať.

Autor: admin

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 5. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.