Základné funkcie a vlastnosti dobrého redakčného systému

18 Jún, 2011 | Autor: slavco | Pridané do Počítače, mobily a internet

Redakčný systém (CMS) je internetová aplikácia, ktorá umožňuje správu obsahu, štruktúry a služieb webových stránok pomocou prehliadača ako napríklad Internet Explorer alebo Firefox. Používateľovi dovoľuje jednoducho kontrolovať a upravovať obsah stránok bez potreby znalosti programovania a len s minimálnymi technickými nárokmi.

Profesionálny redakčný systém sa vyznačuje používateľskou jednoduchosťou, vysokou bezpečnosťou a veľkou flexibilitou. Tá mu umožňuje prispôsobenie sa ľubovoľným dizajnovým a funkčným požiadavkám na výslednú web stránku.

Základné funkcie a vlastnosti redakčného systému

 1. Správa obsahu:

  Redakčný systém musí umožňovať jednoduchú a decentralizovanú správu obsahu stránok. V podstate to znamená, že musí dovoliť upravovať obsah nezávisle viacerým používateľom naraz v jednoduchom vizuálnom textovom editore podobnom ako je napríklad Microsoft Word. Každý používateľ by mal mať nastavené oprávnenia, ktoré mu dovolia meniť len obsah, za ktorý je zodpovedný.

 2. Oddelenie dizajnu a vzhľadu:

  Grafický dizajn stránok by nemal byť redakčným systémom nejako obmedzený, čiže redakčný systém musí vedieť zobraziť akýkoľvek dizajn. Obsah stránok musí byť oddelený od vzhľadu a vždy sa musí na stránkach zobrazovať jednotne podľa použitého grafického dizajnu.

 3. Podporné nástroje pre vyhľadávače (SEO):

  Redakčný systém má mať zabudovanú podporu a nástroje pre analýzu a optimalizáciu stránok pre vyhľadávače. Následnými správnymi úpravami stránok je možné zlepšiť ich pozíciu vo výsledkoch vyhľadávačov, celkovo zvýšiť ich návštevnosť a dosiahnuť stanovené ciele.

 4. Bezpečnosť stránok a administrácie:

  Vytvorené stránky a administračná časť redakčného systému musia byť chránené tak, aby útoky z internetu neovplyvnili zobrazované stránky pre návštevníkov a neobmedzovali používateľov redakčného systému. Bezpečnosť redakčného systému tvorí viacstupňová kontrola údajov zadaných návštevníkmi a prísne bezpečnostné pravidlá a funkcie pre administračnú časť.

 5. Rozšíriteľnosť stránok:

  Redakčný systém musí umožňovať rozširovať funkčnosť stránok pomocou modulov alebo použitím na mieru naprogramovaných skriptov.

Redakčný systém 1st CMS poskytuje svojim používateľom všetky spomínané funkcie a vlastnosti. Dozvedieť sa viac informácii a tiež vyskúšať si tento redakčný systém môžete na tejto stránke www.1st.sk/redakcny-system.

Autor: slavco

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 4. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.